Sledećeg proleća datum o pregovorima o ulasku u EU

Izvor: Studio B, 17.Jan.2011, 13:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Sledećeg proleća datum o pregovorima o ulasku u EU"

Potpredsednik Vlade Božidar Đelić izjavio da je ambicija vlade da do proleća 2012, odnosno do kraja svog mandata dobije datum za početak pregovora o ulasku zemlje u Evropsku Uniju.

Đelić, koji će danas prisustvovati sastanku Spoljnopolitičkog odbora Evropskog parlamenta u Strazubru, rekao je da očekuje da će u narednom periodu Srbija dobiti širu podršku za Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << u EU.

On je takođe izrazio očekivanje da će kroz Rezoluciju o evropskoj perspektivi Srbije biti podržano dobijanje statusa kandidata do kraja ove godine.

Prema njegovim rečima, u četvrtak će Nemačka, a u narednim nedeljama još nekoliko zemalja ratifikovati Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju.

"To je veoma bitno za Srbiju jer tako i legalno gledajući postaje pridružena članica EU, naravno ne punopravna članica", naveo je potpredsednik Vlade.

Đelić je istakao da je time zapravo podržan sledeći korak Srbije, odnosno dobijanje datuma za početak pregovora za ulazak u EU, a to je proleće sledeće godine.

"Ako mi ne izaberemo ritam, to tamo niko neće uraditi za nas. Mislim da zadajemo pravi tempo", Đelić.

Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju Srbije u EU do sad je ratifikovalo 11 zemalja članica, a još 16 tek treba to da uradi.

Nastavak na Studio B...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.