Sarkozi: Napredak u razgovorima lidera evrozone

Izvor: Blic, 24.Okt.2011, 00:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sarkozi: Napredak u razgovorima lidera evrozone

Francuski predsednik Nikolas Sarkozi rekao je večeras nakon sastanka lidera zemalja evrozone, o sveobuhvatnoj strategiji za rešenje suverene dužničke krize bloka, da razgovori dobro napreduju i da nema prepreka.

"Nema prepreka", rekao je Sarkozi novinarima, napuštajući sedište Evropske unije u Briselu, dok su drugi lideri nastavili razgovore.

Sarkozi je ranije podržao zahteve Francuske da koristi >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << neograničena sredstva Evropske centralne banke u borbi protiv širenja "zaraze" na tržište obveznica.

Povezane vesti: Sarkozi i Merkel: Napredak u razgovorima o krizi u evrozoni Grčka dobija spasonosni zajam od osam milijardi evra Grčkoj odobrena nova tranša Sporazum o krizi u evrozoni, ipak, do srede Bez dogovora o drugom paketu za Grčku do kraja novembra?

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.