Samuels:Austrija centar za pranje novca

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Nov.2012, 02:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Samuels:Austrija centar za pranje novca

BEČ -

Saradnik iranskog predsednika Mahmuda Ahmadinežada je, prema pisanju "Džeruzalem posta", koristio putovanja u Beč kako bi zaobišao sankcije protiv Irana.

Direktor za međunarodne odnose "Simon Vizental centra" Šimon Samuels rekao je da je "Beč centar za pranje novca".

Prema njegovim rečima, bliski saradnik Ahmadinežada iz Beča je obavljao operacije "pranja novca" kako bi dospeo do tehnologija za Iran, prenosi agencija APA.

On je pozvao >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << EU da Austriju kazni zbog nesprovođenja sankcija Unije i njene članice da bolje nadlgledaju poštovanje kaznenih mera.

Austrija se, prema njegovim rečima, već dugo ponaša dvolično - sarađuje sa obe strane i "služi đavolu".

Krajem oktobra je britanski list "Dejli Telegraf" izvestio o posetama iranskog šefa jednog odeljenja Centra za inovacije i tehnologiju koji je ove godine dva puta boravio u Beču i izvršio transakcije u milionskim iznosima.

List je tvrdio da se radi o isplatama za robu, koja je potom isporučena Iranu, iako su ovaj iranski službenik i Centar u SAD, zbog svojih aktivnosti, stavljeni na listu sankcija.

Ministarstvo unutrašnjih poslova Austrije je "Džeruzalem postu" saopštilo da nema nikakvih krivičnih istraga oko saradnika Ahmadinežada.

Istovremeno je ukazano na izveštaj Službe za zaštitu ustavnosti i borbu protiv terorizma (BVT), prema kome je proteklih godina bilo sumnjivih slučajeva u vezi širenja nuklearne tehnologije, kao i da se i ove godine u Austriji mogu očekivati takve aktivnosti.

Iran se sumnjiči da, pod plaštom civilnog nuklearnog programa, radi na razvoju atomskog naoružanja.

Teheran je to demantovao, ali ne dopušta međunarodne kontrole svojih postrojenja, zbog čega su zapadne zemlje i SAD u više navrata uvele sankcije protiv te države.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Simon Vizental centar: Austrija centar za pranje iranskog novca

Izvor: GdeInvestirati.com, 05.Nov.2012

BEČ - Direktor za međunarodne odnose "Simon Vizental centra" Šimon Samuels rekao je da je "Beč centar za pranje novca". Prema njegovim rečima bliski saradnik iranskog predsednika Mahmuda Ahmadinežada je koristio putovanja u Beč kako bi zaobišao sankcije protiv Irana, piše "Jerusalem post".

Nastavak na GdeInvestirati.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.