Projekat ornitološke opere veoma uspešan

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Maj.2018, 18:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Projekat ornitološke opere veoma uspešan

Noć koja je za nama prošla je u znaku ornitološkog hora, jer je na talasima prvog i drugog programa radija Novi Sad prenošen jedinstveni poj ptica pevačica. Naša medijska kuća po prvi put se uključila u taj projekat evropske radiodifuzne unije u kome je učestvovalo još četrnaest svetskih radio stanica u organizaciji radio televizije Irske.

Prvi su se pesmom iz naše zemlje oglasili crvendaći, potom drozd pevač i kosovi, a potom su im se pridružile i ostale ptice sa >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << osamnaest mesta na dva lokaliteta iz Vojvodine.

Radio Novi Sad, pored toga što je bio jedinstven u ovoj priči prenosom na dve jezika- srpskom i mađarskom, dobio je najviše prostora od kolega iz Dablina, odakle je glavni prenos emitovan.

Ovakva vrsta programa ima za cilj podizanje svesti ljudi o svetu ptica i njihovom značaju za celokupan sistem, ali i potrebu da se skrene pažnja na sve češće hvatanje i trovanje, držanje u zatočeništvu i preprodaju ptica, što su zakonom zabranjene radnje.


Pogledaj vesti o: Evropska Unija

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.