Izvor: Sportski Žurnal, 16.Mar.2012, 23:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poljska podnela prijavu protiv UEFA
Poljska kancelarija za zaštitu prava kupaca (UOKIK) podnela je prijavu protiv Evropske fudbalske unije (UEFA) zbog pravila koja se tiču ulaznica za kontinentalno prvenstvo koje se održava u toj zemlji i Ukrajini.
Portparol UOKIK rekao je da je prijava podneta u avgustu prošle godine Specijalnom sudu u Varšavi.
UOKIK je naveo da UEFA ne preuzima odgovornost za kasno isporučivanje ulaznica, ne izdaje duplikate za izgubljene karte i može da promeni već određeno numerisano >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << mesto.
Sudija Andrzej Turlinski rekao je da će preuzeti slučaj 22. juna.
Ako bude presuđeno u korist UOKIK, navijači će moći da traže naknadu štete u slučajevima koji su navedeni u optužnici.
Evropsko prvenstvo igraće se od 8. juna do 1. jula.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija, Fudbal
Nastavak na Sportski Žurnal...
UEFA ne poštuje prava potrošača?
Izvor: Sportske.net, 17.Mar.2012, 09:40
Poljska kancelarija za zaštitu prava kupaca pokrenula spor protiv UEFA zbog neregularnosti u prodaji ulaznica za prestojeće EP 2012 u Poljskoj i Ukrajini.

















