Izvor: Akter, 16.Sep.2014, 10:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Podrška EU obrazovanju u Srbiji
U Beogradu se održava konferencija "Efektivna nastava i učenje tokom studentske prakse", kojom EU nastavlja podršku obrazovanju u Srbiji
Konferencija je, u okviru projekta "Razvionica", deo trogodišnjeg projekta koji finansira EU, dok je nosilac Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Srbije.
Za potrebe Ministarstva projekatne aktivnosti sprovodi konzorcijum koji predvodi kompanija >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << Hulla & Co. Human Dynamics KG.
Kako se ističe u saopštenju, glavni cilj projekta je da se poboljšanjem osnovnog, opšteg srednjeg i sistema obrazovanja i obuke nastavnika doprinese ekonomskom i društvenom razvoju.
Projekat se bavi i uspostavljanjem i razvijanjem škola vežbaonica za stručnu praksu studenata fakulteta za obrazovanje nastavnika.
Kako je jedan od ciljeva projekta da obogati postojeće metode nastave u domaćim školama koristeći iskustva i modele iz evropskih zemalja, konferencija je okupila domaće i inostrane stručnjake iz te oblasti.
Tema konferencije je aktuelno stanje prakse studenata u školama vežbaonicama u Srbiji i otvara mogućnost da se osmisle i usaglase predlozi za dalje unapređivanje ove oblasti.
Na konferenciji će biti razmotrene i mogućnosti uključivanja uspešnih vežbaonica i partnerskih fakulteta u EU programe obrazovanja.
Konferencija je okupila oko 200 učesnika, od predstavnika svih škola - vežbaonica koje su izabrane u okviru projekta, predstavnika fakulteta, do domaćih i međunarodnih stručnjaka.
Predlozi proistekli sa konferencije biće pretočeni u konkretne preporuke za rešavanje postojećih problema, koncipiranje razvojnih mera i kreiranje odgovarajućeg sistemskog okvira za realizaciju kvalitetne stručne prakse.







