Izvor: RTS, 11.Dec.2012, 12:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Platini protiv gol tehnologije
Predsednik Evropske fudbalske unije Mišel Platini ponovio je da se protivi uvođenju gol tehnologije na zvaničnim utakmicama. Zalaže se za uvođenje dodatnog sudije a da se novac potreban za novu tehnologiju uloži u razvoj fudbala.
"Da bi instalirali gol tehnologiju na našim takmičenjima potrebno je izdvojiti 50 miliona evra za pet godina. Radije bih taj novac iskoristio za razvoj fudbala nego za tehnologiju zbog dva ili tri gola godišnje", rekao je Platini na sastanku >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u Kuala Lumpuru.
Zagovornik uvođenja video tehnologije, koja se prvi put primenjuje na svetskom klupskom prvenstvu sveta u Japanu, je Svetska fudbalska federacija na čelu sa predsednikom Jozefom Blaterom.
Nesuglasice oko nepriznatih golova Platini i Blater moći će da reše na sastanku izvršnog odbora FIFA u petak.
"Mi se zalažemo za uvođenje dodatnog sudije, koji bi stajao blizu gola i mogao da vidi da li je lopta prešla liniju", dodao je Platini.
Tehnologija za koju se zalaže FIFA je "Oko sokolovo", koja se već uveliko upotrebljava u tenisu i kriketu i "Goal Ref" sa specijalnim magnetnim senzorima.
FIFA će posle takmičenja u Japanu odlučiti koji će od ova dva video sistema izabrati za Kup konfederacija u Brazilu 2013, a potom i za Mundijal 2014.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija, Fudbal
















