Izvor: S media, 08.Apr.2011, 14:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Petrović: Podrška slobodnom tržištu (VIDEO)
Vlada će učiniti sve da zaštiti slobodno tržište, rekao ministar Dušan Petrović. Potrebno je dati podršku razvoju međunarodne trgovinske arbitraže, jer nacionalni zadatak da se Srbija što brže približi Evropskoj uniji, rekao je Petrović.
Na otvaranju konferencije o međunarodnoj trgovinskoj arbitraži na Pravnom fakultetu u Beogradu, ministar poljoprivrede, trgovine, šumarstva i vodoprivrede >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Dušan Petrović rekao je da Vlada podržava međunarodnu trgovinsku arbitražu, kao i da će učiniti sve da zaštiti tržište, kroz zaštitu konkurencije i sprečavanje zloupotreba.
"Vlada Srbije će dati punu podršku razvoju međunarodne trgovinske arbitraže, jer je nacionalni zadatak da se Srbija što brže priblži Evropskoj uniji", rekao je Petrović.
"Posvećeni smo izvršavanju obaveza iz međunarodnih ugovora čija smo zemlja potpisnica", izjavio je Petrović.
Cvetković: Odloženo plaćanje kredita do dve godine
Ćirić: Moguće mere o reprogramu duga za preduzeća
Prema njegovim rečima, veoma je značajno da se Institut trgovinske arbitraže što više razvija, jer je to način da međunarodna trgovina funkcioniše što bolje.
Petrović je istakao da je izlazak iz domena nacionalnog prava za međunarodnu trgovinu značajan kako bi učesnici na tržištu imali predvidive situacije - da znaju koje će se pravo primenjivati i da će odluke međunarodne arbitraže biti izvršene.
"Vlada će", kaže Petrović, "učiniti sve da poboljša životni standard građana i njihovu kupovnu moć kako bi bili dobri učesnici na tržištu".
Petrović je podsetio na Vladinu inicijativu o reprogramiranju kredita građana, što će, kako je rekao, omogućiti da građani imaju više novca na raspolaganju.
Teme koje će na konferenciji biti razmatrane podeljene su: arbitražni sporazum i nadležnost arbitraže, arbitražni postupak, arbitražna odluka i problemi njenog priznanja i izvršenja, arbitražne perspektive i razvoj.
(Tanjug)








