
Izvor: S media, 03.Nov.2010, 12:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pahor preneo Beogradu poruku o Kosovu
Slovančki premijer Borut Pahor jasno je stavio do znanja državnom vrhu u Beogradu tokom posete u utorak da Srbija neće ući u Evropsku uniju dok ne reši pitanje Kosova, piše ljubljansko Delo.
Kako nezvanično saznaje "Delo", Pahor je u vezi sa Kosovom "srpskom državnom vrhu koji već ove godine očekuje upitnik za članstvo u EU >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << , dao jasno do znanja da Srbija neće ući u EU dok ne odgovori koliko je velika".
Pahor je takodje izrazio podršku Slovenije početku dijaloga Beograda i Prištine bez obzira na kosovsku političku krizu, piše ljubljanski dnevnik.
Slovenački premijer je juče boravio u jednodnevnoj poseti Srbiji o čemu su slovenački mediji sinoć i danas opširno izvestili.
Dnevnik Delo pod naslovom "Slovenija će dobiti rezidenciju u Rimu" opširno piše o rešavanju pitanja iz oblasti nasledstva bivše zajedničke države.
Cvetković i Pahor otvorili cinkaru
U tom kontekstu Delo iz pouzdanih izvora s lica mesta saznaje da "što se tiče saglasnosti Srbije za nastavak pregovora o rešavanju pitanja deviznih štediša bivše Ljubljanske banke u skladu sa Sporazumom o nasledstvu za (premijera Srbije Mirka) Cvetkovića nema prepreka, jer je reč o pitanju koje se ne tiče Srbije".
Slovenija podržava Srbiju
Iz istog izvora list saznaje da će "Srbija podržati Sloveniju i zbog toga jer je 1. novembra počeo da važi socijalni sporazum izmedju država kojim će biti ispunjeni uslovi za isplaćivanje penzija za 10.000 srpskih državljana koji su radili u Sloveniji i slovenačkih državljana koji su radili u Srbiji".
(Tanjug)