Izvor: Nezavisne Novine, 10.Apr.2026, 08:19
Nema više pečatiranja pasoša, sistem upisuje detalje o ulasku u EU
GRADIŠKA - Od petka, 10. aprila, države članice Evropske unije započinju s potpunom primjenom sistema ulaska/izlaska - EES (Entry/Exit System), čime završava njegovo postepeno uvođenje i prelazi se na isključivo digitalno evidentiranje prelazaka spoljnih granica šengenskog prostora, što znači da se građanima BiH u pasoše više neće udarati pečati.
Nastavak na Nezavisne Novine...
Povezane vesti
Evropska komisija se oglasila nakon početka primjene EES, koji je izazvao kolaps na granicama
Izvor: Nezavisne Novine, 10.Apr.2026
BRISEL - Evropska komisija pozdravila je danas (10.aprila) početak pune primjene sistema ulaska i izlaska (EES) u svim zemljama Šengenskog sporazuma i istakla da je to značajna prekretnica u bezbjednosti evropskih granica.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.















