Mogerini ide u Prištinu: Proslava i rad na daljem putu

Izvor: B92, 05.Maj.2016, 10:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mogerini ide u Prištinu: Proslava i rad na daljem putu

Brisel -- Šefica diplomatije EU Federika Mogerini najavila je da će u četvrtak doputovati u Prištinu nakon što je EK predložila ukidanje viza za građane Kosova.

"Ponosna sam na predlog za liberalizaciju viza. Otputovaću u Prištinu radi proslave i rada na daljem putu prema napred", napisala je Mogerinijeva na svom nalogu na Tviteru.

Prištinski mediji prenose da će se Mogerinijeva >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << obratiti poslanicima kosovskog parlamenta na svečanoj sednici povodom vizne liberalizacije.

Komesarka EU će se takođe sastati sa kosovskim premijerom Isom Mustafom.

Predsednik kosovskog parlamenta Kadri Veselji je juče naveo da je na sednicu pozvao i predstavnike opozicije.

Prema pisanju prištinskih medija, Alijansa za budućnost Kosova (AAK) i Inicijativa za Kosovo (NISMA) su potvrdile svoje učešće na sednici parlamenta, dok će predstavnici pokreta Samoopredeljenje, najveće opozicione stranke, o tome tek odlučiti.
Pogledaj vesti o: Vize,   Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.