Izvor: B92, 17.Jan.2014, 13:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Malta nastavila da prodaje pasoše
La Valeta -- Malteška vlada odbacila apel Evropskog parlamenta da zaustavi plan prodaje pasoša strancima koji bi njihovom kupovinom automatski postali građani EU.
Poslanici EP doneli su neobavezujuću rezoluciju u kojoj su pozvali Maltu da zaustavi najavljeni program ocenivši da se njime podriva sam koncept evropskog građanstva, prenela je agencija AFP.
Malteški premijer Jozef Muskat rekao je na konferenciji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za novinare da je upoznat sa stavom EU, ali da će program biti nastavljen, kao i da su prvi zahtevi za kupovinu pasoša već stigli u vladu.
Uslov za dobijanje pasoša Malte biće investicija od 1,15 miliona evra, a prema rečima premijera broj putnih isprava ograničen je na 1.800.
Malta prodaje pasoše uprkos negodovanju EU
Izvor: NoviMagazin.rs, 17.Jan.2014
Malteška vlada odbacila je apel Evropskog parlamenta da zaustavi plan prodaje pasoša strancima koji bi njihovom kupovinom automatski postali građani Evropske unije.






