Izvor: B92, 28.Avg.2012, 20:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kacin: Srbija mora preći u državu
Beograd -- Zemlja Srbija mora preći u državu Srbiju. Za državu Srbiju ima mesta u Evropskoj uniji, kaže za B92 izvestilac Evropskog parlamenta za Srbiju Jelko Kacin.
Kacin je, gostujući u vestima TV B92 , rekao da je sistemska korupcija "rak-rana" u Srbiji i da će samo ozbiljno hvatanje u koštac s tim problemom poboljšati imidž zemlje i privući strana ulaganja.
"Pravna država nije efikasna, svojina nije zaštićena u Srbiji," rekao je Kacin.
Nema >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << političara u Srbiji koji nije svestan sistemske korupcije i da tu treba napraviti pomake, kazao je on. Kacin je rekao da je na osnovu razgovora koje je imao u toku svoje posete Beogradu da su političari posvećeni da se tu napravi proboj i da se tako popravi imidž Srbije.
On kaže da je do sada samo čuo iujave, ali da mu se čini da je nova koalicija spremna napraviti konkretne korake. "Ali, doći ću ponovo i videću koliko toga će se do tada implementirati i na osnovu rezultata napraviti procenu da li je to tako".
Ceo intervju pogledajte u prilogu.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija




