Izvor: RTS, 07.Okt.2016, 13:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Junker: EU ne sme da popusti pred zahtevima Britanije
Evropska unija mora da bude "nepopustljiva" prema zahtevima Velike Britanije kada je reč o uslovima njenog izlaska iz EU, rekao je predsednik Evropske komisije Žan-Klod Junker.
Predsednik EK je upozorio da Britanija rizikuje da "pogazi sve što je izgrađeno" za šest decenija evropske integracije.
"Ne možete da budete jednom nogom >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << napolju, a drugom unutra", rekao je Junker u Parizu.
"Po tom pitanju moramo da budemo nepopustljivi. Vidim manevrisanje", rekao je Junker aludirajući na izjavu britanske premijerke Tereze Mej koja je rekla da želi dogovor koji nudi Britaniji "maksimalnu slobodu" da deluje na evropskom jedinstvenom tržištu, dok sa druge strane zadržava kontrolu nad imigracijom.
Britanska premijerka je najavila da će pokrenuti pregovore sa Briselom o Bregzitu krajem marta 2017.
Francuski predsednik Fransoa Oland je takođe upozorio Britaniju da će morati da "plati cenu" svoje odluke o napuštanju Unije.
Emanuel Vals, francuski premijer, rekao je da širenje Evropske unije ne može da se nastavi u nedogled i, premda će balkanske zemlje na kraju moći da se priključe, države članice moraju u nekom trenutku da kažu stop.
"Svima nam je na pameti pitanje Turske. Licemerje po piitanju njihovog članstva treba u nekom trenutku prekinuti" rekao je Vals.
Pogledaj vesti o: Pariz
Evropa ne rizikuje: Kad su Britanci u pitanju, nema popuštanja!
Izvor: Vesti-online.com, 07.Okt.2016
Evropska unija mora da bude "nepopustljiva" prema zahtevima Velike Britanije kada je reč o uslovima njenog izlaska iz EU...To je rekao predsednik Evropske komisije Žan-Klod Junker...- Ne možete da budete jednom nogom napolju, a drugom unutra - rekao je Junker...On je to istakao na konferenciji u...















