Izvor: RTS, 16.Sep.2014, 17:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Izvinjenje episkopa Filareta
Zbog svog govora u manastiru Dovolji, episkop mileševski Filaret izvinio se patrijarhu Irineju i vrhu SPC, vladama Srbije i Crne Gore, kao i predstavnicima EU navodeći da takve "kritično izgovorene reči više neće ponavljati".
Na prvom mestu odričem se potpuno nepromišljene i nedgovorne tvrdnje da "ova Crkva više nije Crkva što je nekada bila", "da je to neka nova Crkva koju ja ne priznajem", kaže u izjavi episkop Filaret i napominje da je bio, jeste i ostaje episkop >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << SPC na čelu sa patrijarhom Irinejom, prenosi Fonet.
U pisanoj izjavi dostavljenoj Sinodu SPC, episkop Filaret kaže da je njegove "pod emotivnim nabojem" izgovorena beseda, krajem avgusta na praznik Velike Gospojine, u manastiru Dovolji u Crnoj Gori, izazvala opravdanu uzmenirenost u javnosti.
Tada izgovorene reči, navodi Filaret, bile su izraz trenutne lične opterećenosti zbivanjima u Raškoj oblasti, međunarodnim pritiscima i rešavanjima suštinskih pitanja našeg naroda.
Episkop Filaret se, osim vrhu SPC, vladama Srbije i Crne Gore, izvinio i predstavnicima EU Ketrin Ešton i Angeli Merkel, kao i ostilima koji su se "sa razlogom našli pogođeni, naročito zbog episkopu nepriličnih izraza" u besedi.
Episkop Filaret je, kako su preneli mediji, u svom govoru pominjao SPC, premijere Srbije i Crne Gore, odnos prema EU i nedavni sastanak u Berlinu čiji je domaćin bila nemačka kancelarka Angela Merkel, i na kom je učestvovala visoka predstavnica EU za spoljnu politiku, Ketrin Ešton.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija











