Izvor: Beta, 30.Jun.2011, 16:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hrvatska i Srbija bliže EU

BRISEL, 30.juna 2011.(Beta) - Predsednik Evropskog saveta Herman van Rompej je u četvrtak izjavio u Briselu da su predstojeće stupanje Hrvatske u EU i to što su lideri EU "pozdravili korak napred koji je Srbija učinila hapšenjem Ratka Mladića.., sastavni deo stalnog delovanja Evrope na učvršćenju mira".

Van Rompej je, na skupu "Stanje Evropske unije", pozvao one koji odlučuju da imaju na umu odgovornost za to da je "ulazak Zapadnog Balkana - pre 15 godina zaraćenog područja, u Uniju poslednje veliko delo mira na našem kontinentu".

On je naglasio da se to uklapa u "evropski san, utemeljen na tri osnovne težnje: mir, napredak i snaga".

Predsednik Evropskog saveta, tela u kojem su šefovi država ili vlada EU, naglasio je da je napredovanje Srbije ka EU takodje "pobeda evropske diplomatije i istrajnosti Evropske unije u očuvanju naših vrednosti".


Pogledaj vesti o: Uhapšen Ratko Mladić

Nastavak na Beta...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.