Funti pred kolapsom, sunovrat i nakon referenduma?

Izvor: B92, 25.Mar.2016, 15:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Funti pred kolapsom, sunovrat i nakon referenduma?

Njujork -- Funta bi mogla da nastavi sa padom, najvećim među valutama bogatih zemalja, i posle održavanja referenduma koji može rezultirati izlaskom Britanije iz EU.

Funta je već u ovoj godini pala za najmanje dva odsto prema grupi deset vodećih svetskih valuta, a premija na opcije sugeriše da će dodatno oslabiti prema tim valutama u naredna tri meseca, navodi njujorška agencija, ocenjuje njujorška >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << agencija "Blumberg".

Prema proceni "Blumberga", slabljenje funte će se nastaviti i posle 23. juna, kada će se britanska javnost izjasniti o članstvu Britanije u EU.

"U situaciji smo da će rizik od Breksita dominirati tržištima", izjavio je direktor londonskog ogranka Toronto dominion banke, Ned Rumpeltin.

Zabrinutost da će Britanija napustiti najveće jedinstveno tržište na svetu ugrozilo je vrednost funte u ovoj godini, pri čemu je juče oslabila za čak četiri odsto, na 1,41 dolar.

Londonska berza i tržišta obveznica su danas zatvorena zbog katoličkog Uskrsa.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.