Izvor: B92, 11.Jan.2013, 16:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
EU odlučuje o sudbini pilula
Francuska ministarka zdravlja Marisol Turen zatražila je od Evropske unije da ograniči korišćenje kontraceptivnih tableta treće generacije za koje se smatra da su opasnije po zdravlje od tableta druge generacije, preneli su francuski mediji.
U očekivanju odluke EU, Turenova je objavila uvođenje u Francuskoj propisa kojim se ograničava prepisivanje tih tableta.
Evropska agencija za lekove je, međutim, saopštila da trenutno ne postoji nikakav novi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dokaz protiv kontraceptivnih tableta treće generacije, tako da nema razloga da žene prekidaju korišćenje te vrste kontraceptiva.
Rasprava je pokrenuta u Francuskoj gde je sredinom decembra podneta prva tužba od strane mlade žene žrtve moždanog udara koga pripisuje korišćenju kontraceptivnih tableta treće generacije.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija







