Izvor: Press, 08.Sep.2014, 09:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
EU danas o sankcijama Rusiji
Predsednik Evropskog saveta Herman Van Rompej izjavio je sinoć da će EU preispitati odluku o pooštravanju sankcija Rusiji ukoliko se prekid vatre u Ukrajini održi i počnu mirovni pregovori.
"Primetili smo da je Rusija spremna za ozbiljne pregovore", rekao je Van Rompej za belgijsku državnu televiziju.
"Mi smo spremni da preispitamo te sankcije ako prekid vatre bude trajan i ukoliko mirovni pregovori >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << pocnu", rekao je Van Rompej i dodao da je prekid vatre važan, ali je samo prvi korak u smirivanju krize.
Sankcije će, ukoliko budu uvedene, pored proširivaja spiska ruskih fukcionera kojima je zabranjeno da putuju i raspolažu imovinom u EU obuhvatiti i nekoliko ruskih državnih preduzeća i banaka, kao i zabranu izvoza oružja i nekih tehnologija u Rusiju.
Ove mere su dogovorene u petak, na marginama samita lidera EU u Velsu, ali je njihova primena odložena dok se ne vidi da li će se prekid vatre u Ukrajini, koji je stupio na sagu istog dana, ordžati.
Ukrajinske i proruske snage su u više navrata razmenjivale artiljerijsku vatru u blizini grada Marijupolja, a najmanje jedna osoba je poginula.
Rusko ministarstvo spoljnjih poslova upozorilo je u subotu da će reagovati ako EU uvede nove sankcije Rusiji zbog njene uloge u događanjima u Ukrajini.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija
EU danas o sankcijama Rusiji!
Izvor: BKTV News, 08.Sep.2014
BRISEL – Evropski savet će danas odlučiti o novom setu sankcija Rusiji, što u velikoj meri zavisi od poštovanja dogovorenog prekida vatre u Ukrajini.. . Predsednik Evropskog saveta Herman Van Rompej izjavio je sinoć da će EU preispitati odluku o pooštravanju sankcija Rusiji ukoliko se prekid...























