EU: Rast prodaje novih automobila i u junu

Izvor: B92, 23.Jul.2014, 18:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EU: Rast prodaje novih automobila i u junu

Prodaja automobila u Evropskoj uniji skočila je za čak četiri odsto u junu na 1,23 miliona vozila. Jedan od glavnih razloga rasta je ekonomski oporavak na jugu EU.

ACEA (Evropska asocijacija proizvođača automobila) objavila je da je rast prodaje neravnomerno raspoređen u Evropi i da su njemu doprineli veliki popusti i drugi podsticaji za kupce, koji "krive sliku o potražnji u Evropi".

Nezavisni analitičarni navode da je zabeležen porast od čak >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << deset odsto u podsticajima u pet glavnih tržšta na jugu Evrope, na rekordnih 2.748 evra po vozilu.

VW je "upisao" porast od 2,5 odsto, Pežo-Sitroen pad od 0,2, a Reno rast od čak 24 odsto u junu. Opel i Voksal su kombinovano skočili za 12 odsto, Ford je pao za 0,9 odsto, a Fijat grupa je zabeležila skok od 7 odsto.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.