Izvor: B92, 15.Feb.2021, 16:01
Dobio je odgovor: Nećemo preko medija
Brisel -- Nakon druge oštre kritike upućene EU od strane Sergeja Lavrova, oglasio se Brisel. "Nećemo preko medija", izjavio portparol EU Peter Stano.
On je naime rekao da EU nema nameru da preko medija razmenjuje stavove i komentarše izjave šefa diplomatije Rusije, Segreja Lavrova.
Upitan za najnovije poruke Lavrova o budućim odnosima Rusije sa EU, Stano je ocenio da je EU već tokom posete >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << efa diplomatije osepa Borelja Moskvi dobila odgovor.
Nema potrebe da komentariemo svaku izjavu Lavrova. Vano je kako se Rusija ponaa i ta čini, kae Satano.
U Briselu najavljuju da će 22. februara ministri spoljnih poslova EU na sastanku Saveta Unije razgovarti o daljim odnosima EU i Rusije u svetlu ponaanja Rusije, poruka koje je Lavrov uputi Borelju i koje upućuje EU sagovornicima.
Inače, pomenuti Lavrov je danas, drugi put za samo nekoliko dana govorio o mogućem prekidu odnosa između Rusije i EU. Ruski šef diplomatije je na današnjoj konferenciji za medije rekao da "zategnuti odnosi traju već godinama", a za to je okrivio Brisel.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.






