Izvor: OkRadio.rs, 11.Apr.2013, 18:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dežer se nada datumu do avgusta
Šef delegacije EU Vensan Dežer nada se da će Srbija dobiti datum za početak pristupnih pregovara sa EU pre nego što se u avgustu okonča njegov mandat.
Takođe, Dežer veruje da će Beograd i Priština postići dogovor.
"Nadam se da ćemo započeti pregovore, ili makar odlučiti o datumu pre nego što u avgustu napustim Srbiju", rekao je Dežer tokom debate sa srednjoškolcima u Domu omladine.
EU ne traži od Srbije da prizna Kosovo, ali traži stabilizaciju i normalizaciju odnosa Beograda i Prištine koja će, kako je rekao, obezbediti bolji život ljudima "južno i severno od Ibra".
Pogledaj vesti o: Evropska Unija
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta OkRadio.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta OkRadio.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.











