De Palasio Espanja: Ne postoji prečica do EU

Izvor: S media, 15.Apr.2011, 14:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

De Palasio Espanja: Ne postoji prečica do EU

Ambasador Kraljevine Španije u Srbiji Ignasio de Palasio Espanja izjavio je danas da ne postoji kraći put do Evropske unije i da je pred Srbijom mnogo posla ukoliko želi da mišljenje Evropske komisije, u oktobru, bude pozitivno.

Palasio de Espanja je, na predavanju na beogradskiom Fakultetu političkih nauka, kao tri ključna izazova koja stoje pred Srbijom istakao saradnju sa Haškim tribunalom, nastavak regionalne saradnje i ključne unutrašnje reforme predviđene >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Akcionim planom.

Marković: Kad pritisnu Evropljani, sve može

Delević: Ispunićemo većinu zahteva za kandidaturu

Kina želi da Srbija što pre uđe u EU

Ambasador Španije je, u okviru predavanja, najavio da će ministar spoljnih poslova te zemlje Migel Anhel Moratino u junu posetiti Beograd.

(Tanjug)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.