Izvor: Nezavisne Novine, 15.Jul.2018, 15:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Berlin preuzima 50 migranata

BERLIN - Njemačka je danas saopštila da će preuzeti 50 od 450 migranata spašenih sa ribarskog broda u Sredozemnom moru.

U saopštenju njemačke Vlade navodi se da je Berlin, u skladu sa trenutnim razgovorima o široj bilateralnoj saradnji u oblasti azila, spreman da preuzme 50 osoba.

Francuska i Malta saglasile su se da će preuzeti oko stotinu migranata sa broda.

Italija je ranije zatražila pomoć od ostalih članica EU, ističući da želi da podijele teret preuzimanja migranata koji dolaze preko Sredozemnog mora.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.