Pantić: Euleksov letak – dokaz da nas je Vlada obmanula

Izvor: S media, 07.Mar.2012, 14:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pantić: Euleksov letak – dokaz da nas je Vlada obmanula

Predsednik opštine Kosovska Mitrovica Krstimir Pantić, izjavio je za S media portal da je Vlada Srbije obmanula građane dogovorom o slobodi kretanja sa Prištinom. On je, nakon saopštenja Euleksa da od 1.juna svi građani Kosova koji moraju da imaju tablice sa oznakom „KS“ i „RKS“, istakao da punu odgovornost za tu odluku snosi šef pregovaračkog tima Beograda, Borislav Stefanović.

-To je potvrda da je Borislav Stefanović obmanuo građane Srbije. >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << On je više puta rekao da su administrativni prelaze Jarinje i Brnjak posebni i da će važiti tablice koje izdaje MUP Srbije. Rečeno nam je i da nećemo morati da uzimamo kosovska dokumenta, što se pokazalo kao netačno.

Pantić: Zaustavljen Euleks kod Zvečana

Euleks još bez pune slobode kretanja

On je istakao da Srbi sada nemaju slobodu kretanja i da ne zna kako bi narod mogao da reaguje na ovu odluku.

-Oni su naterani su da budu državljani Kosova i to zahvaljujući Borislavu Stefanoviću, ocenio je Pantić.

Euleks je danas počeo da deli letke da svi građani Kosova koji voze automobile moraju do 1. juna imati "KS" ili "RKS" tablice, kosovsku ličnu kartu, vozačku i saobraćajnu dozvolu.

Euleks je u letku, koji je deljen na prelazima Brnjak i Jarinje, naveo i da su sva dokumenta potrebna za ulazak na Kosovo i izlazak sa Kosova određena dogovorom o slobodi kretanja koji su delgacije Beograda i Prištine postigle u Briselu.

(S media)
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na S media...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.