Izvor: Vesti-online.com, 27.Jan.2014, 14:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Oliver Ivanović priveden zbog ratnog zločina?
U Stanici policije u južnom delu Kosovske Mitrovice u toku je saslušanje predsednika Građanske inicijative "Srbija, demokratija, pravda" (SDP) Olivera Ivanovića, koji se odazvao pozivu Euleksa, rečeno je Srni u SDP-u.
Priveden kandidat Građanske inicijative SDP Oliver Ivanović
Ivanovićevi saradnici nisu mogli da iznesu više detalja o tome zbog čega je Ivanović pozvan da se javi Euleksu, >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << ali kažu da je on odmah nakon dobijanja poziva otišao u južni deo grada i da je, prema njihovim informacijama, u toku njegovo saslušanje.
Portparol Euleksa Irina Gudeljević izjavila je da tužilac, u okviru akcije koju je ta misija sprovela na severu Kosova, ispituje jednu osobu u vezi sa ratnim zločinima.
Gudeljević je agenciji Beta rekla da u skladu sa propisima misije ne može da otkrije identitet privedene osobe, ali je dodala da tužilašto ispituje jednu osobu u vezi sa eventualnim ratnim zločinom.
"Nakon jutrošnje akcije Euleksa, jedna osoba je na ispitivanju koje obavlja tužilac iz kancelarije Specijalnog tužilaštva Kosova u vezi sa navodno počinjenim ratnim zločinom", rekla je Gudeljević agenciji Beta.
Mediji su preneli da Ivanović daje izjavu u južnoj Mitrovici.
U Kosovskoj policiji tvrde da je reč o akciji koju sprovodi Euleks i da su oni samo uključeni u tu akciju.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Nastavak na Vesti-online.com...
Ivanović priveden zbog ratnog zločina?
Izvor: Nezavisne Novine, 27.Jan.2014
KOSOVSKA MITROVICA - U toku je saslušanje predsjednika Građanske inicijative "Srbija, demokratija, pravda" (SDP) Olivera Ivanovića u Stanici policije u južnom delu Kosovske Mitrovice, rečeno je Srni u SDP-u.







