Izvor: Blic, 22.Feb.2013, 21:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Od početka istrage zbog premlaćivanja Srba suspendovano 11 policajaca
Od početka istrage povodom premlaćivanja Srba uhapšenih u Gračanici na pravoslavni Božić, ukupno 11 kosovskih policajaca je suspendovano sa dužnosti, izjavila je danas portparolka Euleksa Irina Gudeljević.
Istragu predvodi Euleksov tužilac sa zajedničkim timom koji čine Policijski inspektorat Kosova i euleksovi istražitelji.
Kosovska policija uhapsila je 7. januara, posle božićne liturgije u manastiru >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Gračanica, desetoricu srpskih mladića koji su bili u pratnji šefa Kancelarije za Kosovo i Metohiju Aleksandra Vulina. Oni su pušteni nakon 48 sati zadržavanja.
Neki od privedenih mladića izjavili su nakon puštanja da su ih pripadnici kosovske policije tuklu dok su bili u zgradi suda u Prištini.
Povezane vesti: Desetorica Srba puštena iz pritvora u Prištini Euleks zabrinut zbog napada na Srbe Pretučenog Srbina transportuju za Beograd Pretučen Srbin: Sačekao nas je špalir, udarali su nas i šutirali dok smo prolazili Kosovska policija sprovodi Vulina iz Gračanice Privedeni mladići koji su s Vulinom pošli na liturgiju, određen im pritvor Kosovska policija: Srbi privedeni zbog bezbednosti Vulina Vlada Srbije traži oslobađanje uhapšenih u Gračanici
Povezane vesti: Produžen pritvor Srbinu osumnjičenom za pomaganje u ubistvu Albanca Prekinuta istragu protiv Rugovinog sina zbog mita Nova eksplozija u Kosovskoj Mitrovici Pretučen sin pravoslavnog sveštenika u Vukovaru Kosovska policija: Albanac pretio radnici srpske opštine petardama
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija




