Konzilijum ljekara da pregleda Olivera Ivanovića

Izvor: Cafe.ba, 12.Avg.2015, 20:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Konzilijum ljekara da pregleda Olivera Ivanovića

KOSOVSKA MITROVICA - Direktor Zdravstvenog centra u Kosovskoj Mitrovici Milan Ivanović rekao je Srni da je zdravlje lidera Građanske inicijative "Srbija, demokratija, pravda" Olivera Ivanovića ozbiljno ugroženo i da Euleks mora prihvatiti zahtjev da se on podvrgne dijagnostičkim pregledima.

Ivanović je uvjeren da, ukoliko lideru Građanske inicijative ne budu urađeni dijagnostički pregledi, postoji veoma veliki >> Pročitaj celu vest na sajtu Cafe.ba << rizik da njegovo zdravlje bude trajno ugroženo.

On je rekao da će ujutru zatražiti prijem kod upravnika zatvora u sjevernoj Kosovskoj Mitrovici da bi mu prenio zahtjev ljekara Zdravstvenog centra da kolegijum ljekara, neurolog, neuropsihijatar, psihijatar, internista i kardiolog, pregledaju Olivera Ivanovića koji šesti dan zaredom štrajkuje glađu.

"Oliver Ivanović ispoljava neku vrstu anksioznosti, ima nesvesticu, dekoncentrisan je i izvesno je da postoji rizik od ireverzibilnih posledica", naveo je Milan Ivanović.

On je podsjetio da je Oliver Ivanović štrajkovao glađu i u pritvorskoj jedinici u Prištini i da sada punih šest dana gladuje.

"Sve to je moralo ostaviti posledice po njegovo zdravlje", kaže Milan Ivanović.

On je podsjetio da su Oliveru Ivanoviću prije mjesec dana rađeni dijagnostički pregledi u Zdravstvenom centru, ali su, na zahtjev suda, prekinuti, pa srpski ljekari u ovom trenutku ne mogu reći koje sve posljedice mogu nastupiti po Ivanovićevo zdravlje.

Direktor Zdravstvenog centra u Kosovskoj Mitrovici upozorava da se, ukoliko ne bude dozvoljeno da Olivera Ivanovića pregleda kolegijum ljekara, mora zatražiti intervencija viših instanci i ljudi koji shvataju koje sve posljedice po zdravlje pritvorenika može izazvati štrajk glađu.

Skupovi podrške Ivanoviću održani su prethodnih dana u Kosovskoj Mitrovici, Prištini i Novom Sadu. Podršku Ivanoviću ranije je izrazio i predsjednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić.

Ivanović već šesti dan štrajkuje glađu u zatvoru u Kosovskoj Mitrovici i zahtijeva da mu bude omogućena odbrana sa slobode, a na to se odlučio jer mu je Euleksovo sudsko vijeće Osnovnog suda u Kosovskoj Mitrovici produžilo pritvor do 6. oktobra.

U pritvoru je od 27. januara prošle godine pod optužbom za navodne ratne zločine. Suđenju Ivanoviću počelo je 18. decembra prošle godine.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Cafe.ba...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Cafe.ba. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Cafe.ba. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.