Izvor: Kurir, 21.Nov.2011, 23:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
KASTRATI NOVI KOMANDANT BEZBEDNOSNIH SNAGA KOSOVA
PRIŠTINA - Bezbednosne snage Kosova (BSK) u utorak bi na svečanosti u kasarni "Adem Jašari" u Prištini trebalo da dobiju novog komandanta
PRIŠTINA - Bezbednosne snage Kosova (BSK) u utorak bi na svečanosti u kasarni "Adem Jašari" u Prištini trebalo da dobiju novog komandanta.
Agencija Beta iz pouzdanih izvora saznaje da će funkciju komandanta BSK od dosadašnjeg komandanta generala Sulejmana Seljimija preuzeti general Kadri Kastrati, dosadašnji zamenik komandanta >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << BSK.
Kako je najavljeno iz Ministarstva BSK, ceremoniji će pored predsednice Kosova Atifete Jahjage, koja je i vrhovni komandfant BSK, prisustvovati najviši zvaničnici Kosova, komandant KFOR-a, šefovi Međunarodne civilne kancelarije, šef Euleksa i ambasadori akreditovani na Kosovu.
Dosadašnji komandant BSK-a Sulejman Seljimi prelazi u diplomatiju. Prema nepotvrđenim informacijama Seljimi će biti ambasador Kosova u Albaniji.
Tokom susreta s najvišim zvaničnicima Kosova, Seljimiju je odato priznanje za veliki doprinos razvoju i jačanju BSK, kao i za ostvarivanje najviših standarda NATO-a u obučavanju njenih pripadnika.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija









