Jeremić: Uzdržite se od upotrebe sile

Izvor: Glas javnosti, 21.Okt.2011, 07:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jeremić: Uzdržite se od upotrebe sile

BEOGRAD - Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić pozvao je danas Kfor i Euleks da se uzdrže od upotrebe sile i poručio da građani na Kosovu ne treba da pribegavaju drugim sredstvima osim mirnih demonstracija.

"Svi pa i građani na Kosovu imaju pravo da se mirno zalažu za svoje vitalne interese. Zato je važno da građani u svojoj istrajnosti ne pribegavaju drugim sredstvima sem mirnih", rekao je Jeremić na konferenciji >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << za novinare u Beogradu nakon susreta sa finskim kolegom Erkijem Tuomiojom. Jeremić je pozvao Kfor i Euleks da se uzdrže od upotrebe sile i da poštuju Rezoluciju 1244, plan o šest tačaka i ostala međunarodna dokumenta koja važe na Kosovu.

On je poručio da je Srbija u stalnom kontaktu sa svim međunarodnim činiocima i da će iskoristiti sva diplomatska sredstava kako bi se kriza na Kosovu prevazišla mirnim putem. Finski ministar je rekao da veruje da svako ima pravo na mirne demonstracije što je zagrantovano svim međunarodnim ugovorima i sporazumima.

Pripadnici Kfora počeli su rano jutros da sprovode najavljenu akciju uklanjanja barikada na prelazu Brnjak, jer juče nije postignut sporazum međunarodnih snaga sa predstavnicima četiri srpske opštine na severu Kosova.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.