Euleks saslušava Slavišu Ristića

Izvor: RTS, 05.Dec.2014, 15:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Euleks saslušava Slavišu Ristića

Bivši predsednik opštine Zubin Potok Slaviša Ristić nalazi se na saslušanju pred međunarodnim tužiocima u Kosovskoj Mitrovici.

Portparolka Euleksa Dragana Nikolić Solomon izjavila je Tanjugu da se Stevan Ristić dobrovoljno pojavio pred tužiocima u Mitrovici.

Ristić, kao i aktuelni gradonačelnik Zubinog Potoka Stevan Vulović, proteklih meseci nisu bili na Kosovu.

Kosovska policija >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je po nalogu Euleksovog tužioca sredinom jula pokušala da uruči poziv za saslušanje Ristiću i Vuloviću, ali se oni tada nisu nalazili na svojim adresama, zbog čega su ubrzo izdati nalozi za njihova hapšenja.

Ristić se dovodio u vezu sa incidentom kada je 26. jula 2011. godine na teritoriji opštine Zubin Potok ubijen pripadnik specijalne jedinice Kosovske policije Enver Zumberi.

Vulović je osumnjičen da je ove godine navodno učestvovao u pomaganju prilikom bekstva jednog Srbina iz policijskog pritvora u Zubinom Potoku.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.