Izvor: RTS, 24.Okt.2011, 16:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DSS: Apsurd tražiti uklanjanje barikada
Dobro je što predstavnici Srba severa Kosova nisu podlegli pritiscima Beograda da dozvole slobodu kretanja i Euleksu, izjavio potpredsednik DSS-a Slobodan Samardžić. Apsurd je što država zahteva da Srbi uklone barikade, ocenjuje Samardžić.
Potpredsednik Demokratske stranke Srbije Slobodan Samardžić izjavio je da je dobro što predstavnici Srba severa Kosova nisu podlegli pritiscima Beograda da dozvole slobodu kretanja i Euleksu.
"Apsurd je da se očekuje podrška >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Srba sa Kosova ostatku države koja njih ne podržava", rekao je Samrdžić na konferenciji za novinare.
Prema njegovim rečima, barikade su najveći problem i tu se testira snaga volje jedne i druge strane.
Komentarišući jučerašnji sastanak predsednika Srbije Borisa Tadića i predstavnika opština sa severa Kosova, Samardžić je rekao da je sastanak prošao bez rezultata jer su predstavnici Srba izričito tražili da Euleks ne prevozi kosovske carinike.
Samardžić je istakao da Srbi sa Kosova izričito traže da Euleks nema prilaz administrativnim prelazima, dok bi pripadnicima Kfora dopustili da prolaze i snabdevaju svoje vojnike i da je u tom pitanju došlo do razmimoilaženja sa predsednikom Srbije.
Prema njegovim rečima, Tadić je tražio od predstavnika Srba da i Euleks može da prođe kroz barikade pod uslovom da ne dovodi albanske carinike i policajce na njih, iako je jasno da je to nemoguće.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija














