Tramp preti EU: Dugo iskorišćavali SAD, neće proći mnogo

Izvor: B92, 27.Jun.2018, 14:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tramp preti EU: Dugo iskorišćavali SAD, neće proći mnogo

Vašington -- Predsednik SAD Donald Tramp kaže da vlada završava studiju o povećanju uvoznih tarifa na automobile iz EU i da će na tom planu uskoro biti preduzete akcije.

"Završavamo našu studiju o tarifama na automobile iz EU, imajući u vidu činjenicu da su dugo iskorišćavali SAD u smislu trgovinskih barijera i tarifa. Na kraju će se sve uravnotežiti - i za to neće morati da prođe >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dugo vremena!" napisao je Tramp na Tviteru.

Predsednik SAD je u petak zapretio uvođenjem 20-procentnih tarifa na uvoz svih automobila proizvedenih u EU, samo mesec dana nakon što je njegova administracija otvorila istragu o efektima uvoza automobila po nacionalnu bezbednost SAD.

Visoki zvaničnik Evropske komisije je u subotu izjavio da će evropski blok odgovoriti na svaku meru SAD koja se tiče povećanja tarifa na automobile iz EU.
Pogledaj vesti o: Donald Tramp

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.