Od danas ide rok za refundaciju PDV-a za kupovinu hrane za bebe

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 01.Jul.2020, 13:52

Od danas ide rok za refundaciju PDV-a za kupovinu hrane za bebe

Danas počinje rok za podnošenje zahteva za refundaciju PDV-a za kupovinu hrane i opreme za bebe, saopštila je Poreska uprava.

Pravo na refundaciju PDV-a za kupovinu hrane i opreme za bebe važi za decu rođenu zaključno sa 30. junom 2018. godine, do navršene druge godine starosti.

"Nadležna organizaciona jedinice Poreske uprave će, u periodu od 1. do 15. jula 2020. godine, u skladu sa svojim ovlašćenjima, primati zahteve za refundaciju PDV-a za kupovinu hrane >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i opreme za bebe, koje su rođene zaključno sa 30. junom 2018. godine", objašnjavaju u Poreskoj upravi.

Nakon sprovedenog postupka kontrole ispunjenosti uslova za ostvarivanje prava na refundaciju PDV-a, nadležna organizaciona jedinice Poreske uprave dužna je da rešenjem odluči o zahtevu, u roku od 30 dana od dana podnošenja zahteva.

Rešenje kojim se utvrđuje pravo na refundaciju PDV-a, odnosno kojim se odbija zahtev za refundaciju PDV-a, dostavlja se podnosiocu zahteva.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Refundiranje poreza na opremu za bebe počinje danas

Izvor: Danas, 01.Jul.2020

Podnošenje zahteva za refundiranje poreza na dodatu vrednost za kupovinu hrane i opreme za bebe počinje danas, saopštila je Poreska uprava.

Nastavak na Danas...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.