Izvor: S media, 11.Feb.2011, 18:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mrkonjić: Ulaganjem protiv krize
Ulaganje u infrastrukturne projekte je jedan od najpouzdanijih načina za otvaranje novih radnih mesta i oporavak zemlje u uslovima ekonomske krize, izjavio je danas ministar za infrastrukturu Milutin Mrkonjić.
"Ulaganja u izgradnju saobraćajne infrastukture predstavljaju ulaganja u budućnost i imaju centralno mesto u strategiji razvoja naše države", istakao je on.
Razvoj infrastrukture, prema njegovim rečima, doprinosi i ravnomernom regionalnom razvoju i povećanju >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << konkurentnosti države na putu ka Evropskoj uniji.
"Zato je završetak Koridora 10 i rad na drugim značajnim saobraćajnim projektima prioritet vlade Srbije u ovoj i narednim godinama", istakao je ministar Mrkonjić.
On je istakao da "pored Koridor 10, koji gradi Srbiju i kome je dodeljena uloga okosnice razvoja domaće saobraćajne infrastrukture, a time i čitave privrede, vlada posebnu pažnju posvećuje i projektima unapredjenja regionalne i lokalne putne mreže", saopštilo je Ministarstvo za infrastrukturu.
(Tanjug)
Ulaganja u saobraćajnu ufrastrukturu su buducnost
Izvor: Beta OMS, 11.Feb.2011
BEOGRAD, 11. februara 2011. (OMS) - Ulaganja u izgradnju saobracajne infrastukture predstavljaju ulaganja u buducnost i imaju centralno mesto u strategiji razvoja nase drzave.












