Izvor: B92, 30.Dec.2015, 18:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ljajić: Smene direktora ako ne prikažu prihode
Beograd -- Nemamo više vremena za gubljenje, javna preduzeća moraju da štede svim načinima i na svim nivoima, ako tako ne bude – biće smena, kaže Rasim Ljajić.
Potpredsednik Vlade i ministar trgovine, turizma i telekomunikacija je gostujući u Kažiprstu B92, rekao da su predstavnici Vlade, nakon sednice imali sastanak sa direktorima javnih preduzeća i da na tom sastanku nije bilo reči direktno o >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << smenama, već o tome da javna preduzeća povećaju prihode i smanje rashode, da štede na svim načinima i nivoima.
Ako se to ne dogodi, kao što je premijer Aleksandar Vučič i najavio
, biće promene”, rekao je Ljajić.
Prema njegovim rečima, rok za promene je “odmah”, jer, kako je istakao, nemamo više vremena za gubljenje.
“Nećemo više novac poreskih obeznika da trošimo na gubitke tih preduzeća, da stalno subvencionišemo preduzeća koja ništa ne rade da racionalizuju te troškove. Iz godine u godinu imamo iste gubitaše”, rekao je on.
Ljajić je istakao da ako gubitaši ne smanje gubitke, neće biti izbora sem smene.
Govoreći o reorganizaciji Telekoma Srbije, ministar kaže da je o posao za celu Vladu Srbije, kao i da poslovodstvo te kompanije mora da sprovede racionalizaciju, modernizaciju i profesionalizaciju zaposlenih kako bi bilo konkurentno.
"To mora da se desi odmah, da se što pre se uđe proces, to će biti lakše kompaniji da se bori na tržištu", rekao je.
Na pitanje da li će biti otpuštanja u tom preduzeću, Ljajić kaže da je to neminovno.
"Neminovno je da modernizacija podrazumeva da se optimizuje proizvodnja i poslovanje. Telenor im 1.200 zaposlenih, VIP 1.000, Telekom sa svim zavisnim preduzećim u Srbiji ima 9.000 zaposlenih i još 4.000 u Republici Srpskoj i Crnoj Gori, pa vidite da li može da izdrži tu konkurenciju", kazao je Ljajić.
Ljajić se osvrnuo i na raskid ugovora Falkenštajnera sa hotelom "Stara planina" i rekao da je tamošnje rukovodstvo napraviloveliku štetu odlukom da sami upravljaju hotelom.





















