Izvor: Radio 021, 17.Maj.2018, 18:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Smenjen predsednik Odbora za dijasporu
Predsednik skupštinskog Odbora za dijasporu i Srbe u regionu, poslanik "Dveri" Ivan Kostić, smenjen je danas, na predlog Srpske napredne stranke, sa tog mesta, na koje je zatim izabran Miodrag Linta.
Kostić smatra da je razlog sa smenu, osim što je iz opozicije, to da je "na njegov poziv u Skupštinu nedavno došla deputat ruske Dume sa >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << Krima, Natalija Poklonskaja, što se nije dopalo zemljama Zapada".
On je rekao da je imao uglavnom dobru saradnju u Odboru, sem nekih poteškoća zato što je iz opozicije, kao i da je "uvek radio vođen opštim, a ne stranačkim interesom".
Poslanik Srpske napredne stranke Aleksandar Marković, koji je predložio smenu, nije to i obrazložio, dok je Linta tvrdio da nije reč o političkoj smeni.
"Pokušaću, sa novom energijom, da se radi još bolje", rekao je Linta, koji je iz poslaničke grupe SNS.
Kostić je na čelu Odbora bio dve godine.
Autor: FoNet






