Izvor: RTS, 17.Avg.2018, 22:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dveri: Vučić da obavesti parlament o pregovorima
Pokret Dveri zatražio je od predsednika Srbije Aleksandra Vučića da što pre obavesti Skupštinu Srbije o čemu i na kojoj platformi pregovara sa Prištinom.
Dveri napominju da je Vučić sa ambasadorom SAD Kajlom Skotom razgovarao o dijalogu sa Prištinom i idejama za rešenje pitanja Kosova i Metohije, ali da o tom poslu nije obavestio poslanike.
"Smatramo ponižavanjem najvišeg predstavničkog >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << tela to što predsednik o ovako bitnoj temi informiše stranu ambasadu ali ne i narodne poslanike", piše u saopštenju.
"Umesto da napokon dođe u Skupštinu i objasni narodnim poslanicima o čemu to pregovara sa Prištinom i šta znače nedavne izjave o razgraničenju sa Albancima, predsednik o tome prvo informiše Sorosa mlađeg na nedavnom sastanku, a sada i Kajla Skota, ambasadora SAD", navodi se u saopštenju Dveri.
Pogledaj vesti o: Dveri, Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija













