PROPALI PREGOVORI, POLICIJA RADI U SUBOTU ZBOG MITINGA SNS

Izvor: Kurir, 04.Feb.2011, 18:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PROPALI PREGOVORI, POLICIJA RADI U SUBOTU ZBOG MITINGA SNS

BEOGRAD - Nezavisni sindikat policije koji je nastavio sa zakonskom obustavom rada, saopštio je da s nadležnima u Ministarstvu unutrašnjih poslova nije postignut dogovor o prekidu štrajka, ali će članovi tog sindikata u subotu obezbeđivati miting Srpske napredne stranke.

BEOGRAD - Nezavisni sindikat policije koji je  nastavio sa zakonskom obustavom rada, saopštio je da s nadležnima u Ministarstvu >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << unutrašnjih poslova nije postignut dogovor o prekidu štrajka, ali će članovi tog sindikata u subotu obezbeđivati miting Srpske napredne stranke.

"Pregovori sa nadležnima u MUP-u nisu urodili plodom, a sastanak sa premijerom, koji je bio najavljen za danas nije zakazan", rekao je  predstavnik Nezavisnog sindikata policije Velimir Barbulov.

On je naveo da se štrajk nastavlja, ali i kontakti s nadležnima u MUP-u koji su na današnjem sastanku odbacili sindikalne zahteve, tražeći prvo prekid ili "zamrzavanje štrajka", kako bi nam ugovorili sastanak sa premijerom.

Barbulov je naveo da će i u subotu članovi Nezavisnog sindikata policije nastaviti sa zakonskom obustavom rada, ali i da će policajci članovi tog sindikata obezbeđivati miting Srpske napredne stranke.

Prema njegovim rečima, s obzirom na to da u subotu Uprave MUP-a za izdavanje ličnih dokumenata i saobraćajnih dozvola i registarskih tablica ne rade, građani neće biti oštećeni.

Barbulov je prethodno rekao Tanjugu da se današnjem štrajku odazvalo oko 70 odsto članova tog sindikata, koji ukupno ima oko 13.000 članova.

Uz povećanje plata za 40 odsto, Nezavisni sindikat policije traži i nabavku novih uniformi i obuće, izmene određenih članova Zakona o policiji i potpisivanje posebnog kolektivnog ugovora.

Štrajk, koji je počeo juče, organizovan je uz poštovanje zakonskih odredbi, odnosno obezbeđen je minimum procesa rada, što znači da  policajci intervenišu samo na osnovu prijava građana, ili ako dođe do neke situacije kada je ugrožena bezbednost.

Policajaci zaduženi za rad sa građanima, odnosno izdavanje ličnih dokumenata i registarskih tablica posao obavljaju samo u hitnim slučajevima.

Za razliku od Nezavisnog sindikata policije, drugi reprezentativni sindikat - Policijski sindikat Srbije ne podržava štrajk policije i smatra da treba sačekati odluku vlade o potpisivanju posebnog kolektivnog ugovora.

Uz dva reprezentativna, u MUP-u postoji još šest sindikata, a jedan od njih - Nezavisni policijski sindikat Srbije pozvao je prethodno danas kolege da prekinu štrajk, kako bi se smanjile tenzije u javnosti uoči mitinga Srpske napredne stranke, zakazanog za subotu u centru Beograda.

Taj sindikat je pozvao sve policijske sindikate da sačekaju povratak ministra policije iz posete SAD, i da, kako su saopštili, od 7. februara  razgovaraju i dogovore zajednički nastup i zahteve prema poslodavcu.
Pogledaj vesti o: Štrajk

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.