Izvor: Kurir, 15.Mar.2011, 08:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
BANKROT FONDA PIO, PENZIONERI OSTAJU BEZ PARA?!
BEOGRAD - Zbogom, penzije! Ukoliko se nastavi ovakva politika u Fondu za Penziono i invalidsko osiguranje zaposlenih, bankrotiraće i fond i penzioneri.
BEOGRAD - Zbogom, penzije!
Ukoliko se nastavi ovakva politika u Fondu za Penziono i invalidsko osiguranje zaposlenih, bankrotiraće i fond i penzioneri.
Poslovanje Fonda trenutno ispituje kriminalistička policija, a funkcioneri se redovno >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << goste u najluksuznijim beogradskim kafanama. Na računu koji je juče objavio Kurir stoji da je svaki od prisutnih direktora pojeo i popio po 8.000 dinara! A hiljade penzionera u Srbiji nema toliku penziju!
Ovo za Kurir tvrdi Dragoljub Rajić, član Upravnog odbora Fonda PIO iz Unije poslodavaca Srbije. Rajić tvrdi da će, ako država što pre ne krene u ozbiljnu reformu penzionog sistema, uslediti propast!
- Najveći problem u Fondu predstavljaju nabavke po hitnom postupku, kojima je teško ući u trag. Nije normalno da plata u privredi bude dosta manja od primanja zaposlenih u Fondu, koji se finansira iz te iste privrede! I broj od 3.013 zaposlenih u Fondu, kao i menadžment, koji se bira po stranačkom principu, a ne stručnosti, doprinosi njegovom urušavanju - naglasio je Rajić.
Osim toga, kriminalistička policija već danima češlja dokumentaciju u vezi s brojnim malverzacijama.
Milorad Mijatović, član UO Fonda PIO iz Samostalnog sindikata, kaže da se čeka njihov izveštaj:
- Kad se završi istraga, svi članovi UO izaći će pred javnost, jer rad Fonda PIO mora da bude transparentan. Uvek sam se zalagao za to da i sednice UO budu javne i da njima mogu da prisustvuju novinari.
Za ručak cela penzija
Kurir je juče objavio račun iz restorana „Sinđelić“, koji potvrđuje da je za ručak direktora plaćeno 252.000 dinara za 30 ljudi, u proseku po 8.000 dinara po osobi.
Pogledaj vesti o: Isplata penzije
Policija češlja finansije Fonda PIO
Izvor: Šumadija Press, 15.Mar.2011
Inspektori Kriminalističke policije za privredni kriminal danima intenzivno “češljaju“ dokumentaciju i prikupljaju iskaze u Fondu PIO, piše Press.











