Tramp odgovorio na optužbe o silovanju

Izvor: B92, 22.Jun.2019, 08:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tramp odgovorio na optužbe o silovanju

Predsednik SAD Donald Tramp negirao je tvrdnje kolumnistkinje magazina "El" da ju je silovao devedesetih.

Kolumnistkinja magazina "El" Elizabet Džin Kerol tvrdi da ju je američki predsednik Donald Tramp seksualno napao u svlačionici robne kuće na Menhetnu sredinom 1990-ih, navodi se u izvodu njene knjige koju je objavio magazin Njujork. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

U svom saopštenju, Tramp je odbacio optužbe da je silovao ženu u svlačionici sredinom 990-ih kao "fikciju" i "lažne vesti", navodeći da ne postoje dokazi za takve tvrdnje Kerolove. On je rekao da nikad nije upoznao E. Džin Kerol i optužio je da je njena motivacija za takve tvrdnje da "proda novu knjigu".

"Nikad nisam upoznao tu osobu u mom životu", rekao je Tramp. Američki predsednik pozvao je sve koji poseduju "informacije da Demokratska partija sarađuje sa Kerol ili magazinom Njujork" da obaveste Belu kuću, prenosi Bi-Bi-Si.

"Treba da bude sramota one koji izmišljaju lažne priče o napadu kako bi pokušali da dobiju publicitet za sebe, ili prodaju knjigu, ili naprave političku agendu", naveo je Tramp.

On je, takođe, zahvalio robnoj kući "Bergdorf Gudman" jer je potvrdila da ne poseduje video snimak bilo kakvog takvog incidenta.

U članku, u kojem je izdvojen deo knjige Kerol o "gnusnim muškarcima", ona je navela da je upoznala Trampa krajem 1995. ili početkom 1996. godine u navedenoj robnoj kući u Njujorku. Kerol je napisala da je, nakon prvobitno prijateljskog susreta sa Trampom u "Bergdorf Gudmanu" u 1995. i 1996. godine, on nju gurnuo uza zid svlačionice, skinuo pantalone i bacio se na nju.

Kerol tvrdi da ga je, nakon velike borbe, odgurala i pobegla iz radnje, prenosi AP. Više od deset žena ranije je optužilo Trampa za seksualno neprimereno ponašanje, što je on negirao.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Tramp komentarisao optužbe za silovanje: Želi samo da proda knjigu

Izvor: Nezavisne Novine, 22.Jun.2019

VAŠINGTON - Predsjednik SAD Donald Tramp negirao je tvrdnje kolumnistkinje magazina "El" da ju je silovao devedesetih.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.