Tramp ne odustaje: Pobedićemo

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 10.Nov.2020, 21:24

Tramp ne odustaje: Pobedićemo

Američki predsednik Donald Tramp i dalje ne priznaje poraz na predsedničkim izborima u SAD, a u nizu tvitova koje je danas objavio, ponovo je govorio o masovnoj prevari i ponovio da će pobediti.

"Pobedićemo. Veoma napredujemo. Rezultati će početi da stižu sledeće nedelje. Ponovo ćemo napraviti Ameriku velikom", napisao je Tramp na svom Tviteru.

Trampov izborni štab podneo je u ponedeljak tužbu pred saveznim sudom u Pensilvaniji, tražeći da se >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << spreče državni zvaničnici da potvrde pobedu demokratskog kandidata Džoa Bajdena u toj saveznoj državi.

"Jako napredujemo! Rezultati će početi da stižu naredne nedelje, Učinite Ameriku ponovo velikom", napisao je u jednoj od objava.

U sledećoj je dodao:

"Pobedićemo".

Ubrzo potom je upozorio na da treba paziti na "masovne zloupotrebe brojanja glasačkih listića", i poručio da treba zapamtiti da je, kao i u slučaju vakcine protiv korona virusa, bio u pravu.

"Zloupotreba prebrojavanja glasova", poručio je Tramp u još jednoj poruci.

U jednoj od poruka citirao je advokata Kena Stara, koji je rekao da je produženje roka za tri dana za prebrojavanje glasova putem pošte "ustavna lakrdija".

"Pravnici se slažu!", poručio je Tramp.

Na osnovu prebrojanih glasova na izborima za predsednika SAD pobedio je kandidat demokrata Džo Bajden, ali Tramp stalno navodi da su izbori pokradeni i da će to dokazati, a njegov pravni tim je pokrenuo procese pred sudom.

Bi-Bi-Si: Gde je Tramp trenutno?

Američki predsednik poslednji put viđen je u javnosti prilikom povratka u belu kuću tokom vikenda, a nakon što je neko vreme igrao golf u Virdžiniji.

Kako prenosi Bi-Bi-Si on je i u subotu igrao golf kada je dobio informaciju da je njegov protivkandidat na osnovu projektovanih rezultata pobedio na američkim izborima.

Od tada, Tramp se nije pojavio u javnosti niti ima ijedno javno pojavljivanje zakazano ove nedelje.

Dodaje se da on najverovatnije radi u Ovalnom kabinetu, s obzirom da su oko zdanja raspoređeni marinci koji ga čuvaju, što ukazuje na njegovo prisustvo u Beloj kući.

Tramp sutra prvi put u javnosti od proglašenja pobede Bajden

Američki predsednik obići će sutra Nacionalno groblje Arlington, što će biti njegovo prvo pojavljivanje u javnosti otkako je proglašena pobeda demokratskog kandidata Džoa Bajdena na predsedničkim izborima u SAD tokom vikenda, saopštila je Bela kuća.

Tramp i prva dama Melanija Tramp obići će groblje kako bi obeležili Dan Veterana, rekao je portparol Bele kuće Džad Dir za Rojters.
Pogledaj vesti o: Donald Tramp,   Predsednički izbori

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.