Izvor: Blic, 12.Nov.2016, 11:53 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SPUSTIO LOPTU Tramp u prvom intervjuu ublažio prethodne stavove
Novoizabrani predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da će razmotriti izmenjenu verziju sistema zdravstvene nege odlazećeg američkog predsednika Baraka Obame i rekao da mu istraga protiv Hilari Klinton nije prioritet.
AFP ocenjuje da je to velika promena u stavu Trampa, koji je u u više navrata obećavao da će ukinuti taj sistem.
On >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je u intervjuu za "Volstrit žurnal" objasnio da je promenio svoj stav nakon što se sastao sa Obamom, koji ga je pitao da razmotri da sačuva delove tog zdravstvenog sistema, poznatog kao Obamaker.
- Ili će Obamaker biti izmenjen, ili ukinut i zamenjen - rekao je Tramp za taj list.
Pročitajte još:
On je dodao da je Obami poručio da će razmotriti njegove sugestije, istakavši da će to, kako je rekao, uraditi iz poštovanja.
Tramp je, nakon sastanka sa Obamom u Beloj kući održanom u četvrtak, pokazao spremnost da sačuva najmanje dva člana ovog zakona, prenosi "Volstrit žurnal".
Tramp je rekao da želi da zadrži član koji sprečava osiguravajuće kuće da odbiju pokrivanje zdravstvnih troškova zbog trenutnog stanja pacijenta, kao i član koji daje mogućnost roditeljima da produže osiguranje djece na svojim polisama osiguranja.
Obama se sastao u četvrtak sa Donaldom Trampom, a razgovor koji su vodili 90 minuta ocenio je kao odličan.
Šta će biti s Hilari?
Tokom druge televizijske debate, Tramp je zapretio Hilari Klinton da će je, zbog njene afere oko elektronske pošte, strpati u zatvor.
Ako pobedim ja ću mom državnom tužiocu da naložim da imenuje posebnog istražioca koji će se pozabaviti njenom situacijom", najavio je Tramp.
On je govorio da će možda imenovati specijalnog tužioca koji bi se bavio njenim slučajem.
Međutim, u intervjuu za "Volstrit žurnal" on je rekao da mu to nije prioritete i da "nije mnogo razmišljao o tome".
- Nisam razmišljao o tome, jer želim da se bavim zdravstvom, kontrolom granica, poreskom reformom, zapošljavanjem - rekao je on.
"DONEĆU MIR BLISKOM ISTOKU" Tramp u prvom intervjuu ublažio prethodne stavove
Izvor: Blic, 12.Nov.2016
Novoizabrani predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da će razmotriti izmenjenu verziju sistema zdravstvene nege odlazećeg američkog predsednika Baraka Obame i rekao da mu istraga protiv Hilari Klinton nije prioritet...AFP ocenjuje da je to velika promena u stavu Trampa, koji je u u više navrata obećavao...








