VERAN MATIĆ KRITIKOVAO DEMOKRATSKU STRANKU

Izvor: Kurir, 10.Sep.2011, 08:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VERAN MATIĆ KRITIKOVAO DEMOKRATSKU STRANKU

BEOGRAD - Zamerke na kampanju! Američki ambasador Kameron Manter napisao je u depeši 25. januara 2008. godine da mu je čelnik TV B92 Veran Matić ispričao da nije oduševljen kampanjom Borisa Tadića.

BEOGRAD - Zamerke na kampanju!

Američki ambasador Kameron Manter napisao je u depeši 25. januara 2008. godine da mu je čelnik TV B92 Veran Matić ispričao da nije oduševljen kampanjom >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Borisa Tadića.

„Matić nije bio impresioniran kampanjom Tadića. Čak i sada, rekao je on, Tadićeva kampanja pokušava da koristi negativnu kampanju pod ‘lažnim zastavama’ (dao je primer oglasa koji napadaju Nikolića, a koje su izneli vojvođanski liberali - oglasi su bili ilegalni jer je zakon branio oglase stranke čiji se kandidat ne takmiči. Matić je verovao da bi Tadić trebalo da samo izađe i oglasi samog sebe). Sam Matić je verovao da postoji ograničeni iznos blata koji bi Tadić trebalo da baci. To je trebalo da bude ciljano, a da mu se ne vrati kao bumerang. Ipak, nije toliko dana bilo ostalo pred drugi krug - Tadić je dao Nikoliću da besplatno prođe tokom prošlog meseca i Nikolić je iskoristio to vreme da redefiniše sebe kao nekoga ko nije toliko strašan“, napisao je Manter.

(M. D.)

Dokument možete pogledati ovde

Matić: Tužan sam jer je narod zaboravio devedesete

Kameron Manter je u depeši napisao i da je Matić „bio tužan što vidi da je toliko ljudi u Srbiji bilo u stanju i da je spremno da zaboravi šta se desilo devedesetih godina (kad su Nikolić i njemu slični bili u Miloševićevoj vladi)“.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.