Tadić osudio izjavu Jadranke Kosor

Izvor: Vesti-online.com, 07.Avg.2011, 21:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tadić osudio izjavu Jadranke Kosor

Predsednik Srbije Boris Tadić najoštrije je danas osudio izjavu premijerke Hrvatske Jadranke Kosor koja se zahvalila generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču za komandovanje hrvatskom vojnom akcijom "Oluja", koja je dovela do stradanja nevinih žrtava i egzodusa više od 200.000 Srba iz Krajine.

"Smatram da je veoma važno što se svi optuženi za ratne zločine, uključujući i hrvatske generale koji su >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << prvostepeno osuđeni, nalaze u Hagu", naveo je Tadić u saopštenju.

On je rekao da izjava Jadranke Kosor ne doprinosi razvoju dobrosusedskih odnosa Srbije i Hrvatske koje pokušavaju da svoju saradnju podignu na viši nivo "posle teških sukoba" iz poslednje decenije prošlog veka na prostoru bivše Jugoslavije, a "koji su za sobom ostavili veliki broj stradalih, nestalih i proteranih sa svojih ognjišta".

Tadić je ocenio da se nikada ne smeju veličati ratni zločinci i istakao da "predstavnici demokratske države Srbije, koja je sarađujući sa Haškim tribunalom isporučila 46 optuženih za ratne zločine, nikada to nisu činili".

"Nikakve predizborne kampanje i borbe za vlast ne smeju imati za osnov veličanje onih koji su počinili ratne zločine. To je vrlo neodgovorna politika", zaključio je Tadić.

Izjavu hrvatske premijerke osudili su i predstavnici Srba u Hrvatskoj, a posle prozivki Kosorova je izjavila da je njeno zahvaljivanje hrvatskim generalima i haškim osuđenicima nije opasno, već je opasno veličanje četništva i Draže Mihailovića.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.