Izvor: Beta, 07.Jun.2010, 17:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tadić o nepristojnom bogatstvu
BEOGRAD, 7. juna 2010. (Beta) - Predsednik Srbije Boris Tadić je
bogatstvo koje nije stečeno radom i na transparentan način
metaforički nazvao "nepristojnim bogatstvom" i istakao da nepristojno
bogatim ljudima naziva one koji nemaju društvenu odgovornost, a novac
koriste samo za lične užitke.
"Ali hajde da ti ljudi čije sam bogatstvo nazvao nepristojnim,
sagrade jedan most koji bismo metaforički nazvali 'most srpskih
tajkuna'. To će biti način na koji će kupiti svoj legitimitet, jer
će ljudi osetiti da su im nešto vratili", rekao je Tadić, navodeći
da je od ljudi koji su 1990-ih sticali bogatstvo čuo "kakva su bila
pravila igre".
Na konferenciji o medijima, kompanijama i društvenoj odgovornosti u
Beogradu, Tadić je istakao da je Srbija u tranziciji u kojoj treba da
se zna i razume šta je vrlina, jer u tom procesu "imamo nedefinisane
interese, ljude koji su stekli bogatstvo na način koji nije
transparentan, nije proverljiv, jer su 90-te godine bile takve".
Tadić je rekao da ne želi da govori o imenima i da nikoga nije
imenovao, jer nije "ni suditelj ni presuditelj". Medjutim, ukazao je
da tužilaštvo i pravosudje često imaju problema da dokažu kako je
to bogatstvo stečeno, ali da treba da nastave svoj podao i ne sme da
se dogodi "hajka na sve bogate ljude".
TADIĆ: BEZ HAJKE NA SVAKOG BOGATAŠA
Izvor: Kurir, 07.Jun.2010
BEOGRAD - Predsednik Srbije Boris Tadić izjavio je danas da su "nepristojno bogati ljudi" oni koji su stekli novac devedesetih godina, koristeći sivu zonu poslovanja..."Kada kažem nepristojno bogati ljudi u Srbiji, ja želim da napravim razliku između onih koji su čestito stekli svoj novac od onih...

















