Izvor: Glas javnosti, 14.Maj.2010, 07:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tadić i Alijev potpisali šest bilateralnih dokumenata
MOSKVA/BAKU - Predsednici Srbije i Azerbejdžana Boris Tadić i Iljham Alijev juče su u Bakuu ocenili da postoje dobre perspektive za saradnju dve zemlje, saopštila je pres služba azerbejdžanskog predsednika.
Tadić i Alijev, koji su posle razgovora potpisali šest bilateralnih dokumenata, izrazili su uverenje da će se srpsko-azebejdžanski odnosi i dalje razvijati. Dvojica predsednika usvojili su zajedničku >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << deklaraciju kojom su utvrđeni osnovni pravci razvoja bilateralnih odnosa.
Potpisani su i međuvladini sporazumi o trgovinsko-ekonomskoj saradnji, saradnji u borbi protiv kriminala, sporazum o izbegavanju dvostrukog oporezivanja na zarade i imovinu, kao i protokol o bezviznom režimu za građane s diplomatskim i službenim pasošima.
Ova poseta predsednika Srbije Bakuu, koji podržava poziciju Beograda u odnosu na Kosovo, prva je u istoriji bilateralnih odnosa.
Kako je saopštila pres služba predsednika Srbije, Tadić će razgovarati i s premijerom Azerbejdžana Arturom Rasijem Zadehom i predsednikom parlamenta Ogtajom Asadovim.
Pogledaj vesti o: Boris Tadić










