Izvor: Blic, 26.Okt.2011, 08:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tadić danas na forumu lidera UNESKO
Predsednik Srbije Boris Tadić boravi danas u Parizu, gde će učestvovati u radu foruma generalne konferencije Organizacije UN za obrazovanje, nauku i kulturu (UNESKO).
Tadić će takođe razgovarati i sa generalnom sekretarkom te organizacije UN Irinom Bokovom, najavila je Pres služba predsednika Srbije.
Generalna konferencija UNESKO počela >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je u utorak i traje do 10. novembra, a u okviru nje će danas i u četvrtak biti održan forum lidera čija će glavna tema biti "Kako UNESKO doprinosi izgradnji kulture mira i održivog razvoja".
Kako je navedeno na sajtu UNESKO, forum lidera biće prilika da se otvoreno istraže nove ideje i novi putevi ka promovisanju mira I napretka u globalizovanom svetu na onim poljima na kojima se angažuje ova organizacija UN.
Predviđeno je održavanje tri sesije, a moderatori će biti novinari tv mreža Bi-Bi-Si (BBC) i Al Džazira.
Pored predsednika Srbije, kako je navedeno na sajtu UNESKO, učešće je potvrdio i predsednik Mađarske Pal Šmit, kao i lideri nekoliko drugih država.
Forum lidera će otvoriti generalna sekretarka UNESKO Bokova, kao i predsednica 36. sesije generalne konferencije Katalin Bođai.
UNESKO je osnovalo 37 zemalja 16. novembra 1945. godine. Prva generalna konferencija održana je godinu dana kasnije u Parizu. Danas ova organizacija UN broji 193 države članice i sedam pridruženih članica.








