Izvor: S media, 07.Okt.2012, 19:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tadić: Verujem u pobedu na izborima

Predsednik demokratske stranke Boris Tadić izjavio je da veruje u svoju pobedu na predstojećim stranačkim izborima, 10. novembra.

"Verujem u pobedu na izborima za predsednika Demokratske stranke, jer da ne verujem ne bih učestvovao na njima, izjavio je Tadić, koji smatra da Dragan Đilas nije u stanju dobro da obavlja dužnost predsednika DS.

Prema Tadićevim rečima, DS mora da >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << bude zastupnik ideje slobode, da ne pravi kompromise sa osnovnim postulatima svoje politike, da ne uspostavlja nove principe i da bude stranka u kojoj su svi rade za jednog, a jedan za sve u izbornom procesu.

"Ovu stranku moraju da vode ljudi koji su spremni da preuzmu svaki rizik. Želim svu sreću svojim oponentima, ali ne vidim da su u stanju da vode takvu politiku", rekao je Tadić i ocenio da o svim ovim tačkama Đilas ima drugačiji pristup.

Pajtić može biti državnik, Đilas ne

On smatra da je Đilas darovit političar, vrlo praktičan i da odlično upravlja gradom Beogradom, ali se politički poslovi upravljanja strankom i kreiranje vizije za državu razlikuju od toga.

"Očekivao sam svih ovih godina da će Đilas izrasti u takvog političara, ali to se nije dogodilo", rekao je Tadić i napomenuo da nema nikakve dileme da je Bojan Pajtić, upravljajući Vladom Vojvodine, došao do tog nivoa.

Tadić je priznao da je jedan od njegovih nedostataka bio što u proteklih osam godina nije dovoljno uticao da se stvori jača konkurencija za mesto predsednika DS.

On je, međutim, poručio da posle izbora, bez obzira na ishod, neće učestvovati u cepanju DS, jer je dete ove organizacije.

Tadić žali što članovi Glavnog odbora nisu doneli hrabru odluku da DS ima neposredne izbore na kojima bi skoro 200.000 članova biralo predsednika.

Govoreći o periodu posle izbora 20. maja, Tadić je ponovio da se čvrstvo zalagao za odlazak u opoziciju, ali je bio u manjini.

Da smo tada stali jedni uz druge, smatra Tadić, stranka bi imala mnogo veći uticaj nego sada, ali neki članovi DS nisu mogli da kristalizuju sliku stranke u opoziciji i previše su se navikli na obavljanje vlasti.

Tadić je rekao da ga lider Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić posle izbora nije izneverio, jer nijednog trenutka posle 20. maja nije verovao da će SPS praviti vladu sa DS i da je bio jedini u DS koji je to govorio svojim saradnicima.

On smatra da je Dačić izneverio reč datu građanima Srbije, ali i međunarodnoj zajednici, da će SPS praviti vladu sa DS, i da nije dobro da premijer bude čovek koji izneverava svoju reč.

Što se tiče "slučaja Dulić" predsednik DS tvrdi da njegova stranka ne štiti nikoga ko je kriv i zahteva od svih insitucija da rade svoj posao.

(Mondo, FoNet, Foto: Beta)

Nastavak na S media...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.