Tadić: Dosta sam govorio

Izvor: Vesti-online.com, 08.Dec.2012, 11:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tadić: Dosta sam govorio

Vrh demokrata okupiće se u subotu u novom sastavu, prvi put posle izborne skupštine, kako bi u Paraćinu, na sednici Glavnog odbora, nastavili kadrovske i programske reforme u stranci. Počasni predsednik DS Boris Tadić, kako je potvrdio za beogradske Večernje novosti, neće danas govoriti na sednici GO.

Prepušta reč drugima: Boris Tadić, počasni predsednik Demokratske stranke  
>> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com <<
"Dovoljno sam govorio svih ovih godina. Vreme je da malo drugi govore, ali i preuzmu odgovornost".

 

Prema dnevnom redu sednice, najpre će se članovima GO obratiti novi partijski lider Dragan Đilas, a zatim će se, prema ustaljenoj praksi DS, iza zatvorenih vrata diskutovati o najaktuelnijim političkim temama, ali i dešavanjima u stranci.

 

Prema saznanjima Večernjih novosti, posebno će se ”pretresati” politička situacija u prestonici i najave naprednjaka da će započeti akciju promene vladajuće većine u Beogradu.

 

Takođe, biće reči i o promenama u poslaničkom klubu DS, tačnije zahtevima lidera demokrata da bivši ministri ove stranke napuste skupštinske klupe. Do sada su se Đilasovom pozivu odazvali nekadašnji premijer Mirko Cvetković i eksministri Oliver Dulić i Snežana Malović, a novo partijsko rukovodstvo očekuje da to učine i Jeremić, Šutanovac i Petrović.

 

I dok su Dulić i Malovićeva, posle ostavki, kooptirani u Predsedništvo stranke, GO se neće baviti budućim stranačkim angažmanom Cvetkovića.

 

Na Predsedništvu se u petak, saznaje beogradski list, raspravljalo kako da se promeni medijski nastup funkcionera DS i slika koja je o ovoj stranci kreirana u javnosti.

 

Pojedini članovi užeg Predsedništva tražili su da se zavede stroga stranačka disciplina kada je reč o pojavljivanju partijskih prvaka u medijima i da se sankcioniše ”curenje” informacija o dešavanjima u stranci. To, međutim, kako objašnjavaju sagovornici Večernjih novosti, ne znači zatvaranje stranke, već će biti delegirani funkcioneri koji će biti zaduženi da ispred DS komentarišu aktuelne teme.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.